Obrządek myśliwski

Myślistwo słynne jest nie tylko z tego, że jest zajęciem praktykowanym od dawien dawna, jednakże też sławne są obrządki oraz tradycja myśliwska, z jakim spotka się każdy który właśnie trafia w grono myśliwych. Co więcej, że myśliwi ustanawiają autonomiczną, ograniczoną grupę osób, to dalej dodatkowo w ich okręgu stworzyła się właściwa, przesyłana z pokolenia na pokolenia kulturalna więź. Pragnąc zostać myśliwym, wypadałoby umieć dwa najbardziej atrakcyjne i najważniejsze obrzędy oraz jakie akcesoria myśliwskie stosuje się w myślistwie. Pierwszym obrządkiem jest, to przysięga, a po drugie, to myśliwski chrzest.

Łowiectwo, to kontynuacja tradycji, oderwanie się od gwaru ulic.

Myślistwo istotnie długo będzie trwać w naszej cywilizacji. Zaszczepione od dawna w naszej tradycji myślistwa będą przez cały czas weną artystów, a dla ludzi fortelem na odpoczynek od istnienia codziennego i zatopieniem się w głuszy przyrody. Współcześnie tradycja ta do tej pory jest kontynuowana, aczkolwiek tak masa jak ma zwolenników, wielbicieli, tak sporo budzi dodatkowo obiekcji, związanych z uśmiercaniem zwierząt. Jednakże myślistwa nie powinno się spłycać aż tak wielce. Myślistwo, to nie tylko myślistwo i pogoń za zwierzyną. To kontynuacja kilkusetletniej tradycji, oddzielenie się od zgiełku ulic, powszedniego pędu.

Zamiłowania do pierwotnej natury

Myślistwo ciągnie za sobą jeszcze więcej ludzi. Powodów chyba jest dużo, rozpocząwszy od zainteresowania do pierwotnej przyrody, po pociąg do doświadczania emocji w trakcie łowiectwa i zmierzenia się z przyrodą. Nie każdy mimo to, kto myśli o myślistwie, zna, w jaki sposób myśliwym zostać. Cywilizacja myślistwa towarzyszy człowiekowi od stuleci. W odległych czasach była jednak celebrowana wyłącznie przez wyższe warstwy społeczne. Wspólne myślistwa były uznawane raczej jako zgromadzenia towarzyskie oraz element tradycji, aniżeli zaspokajanie konieczności żywienia. Planowanie takich polowań kojarzyło się z podporządkowaniem całego dnia bieżącemu zdarzeniu.

6 myśli do „Obrządek myśliwski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *