Bezpieczeństwo i higiena w zakładzie pracy

Temat znanego BHP, czyli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest lubiany od bardzo wielu lat. Mimo tego, że szkolenia bhp odbywają się regularnie, nadal dochodzi do wypadków w pracy. W nie wielu zawodach ryzyko wypadkowe jest większe, w innych niewielkie. Tak było zawsze i mimo najszczerszych chęci pracodawców, jest w takim przypadku nie do uniknięcia. Ale, aby być w zgodzie z prawem i mieć spokojne sumienie, każdy pracodawca ma obowiązek poddać niezbędnemu szkoleniu własnych pracowników. W momencie szkoleń z zakresu BHP wykładowcy przekazują wiele cennego materiału. Mowa jest przede wszystkim o:

  • genezach wypadków
  • o postępowaniu, gdy tego typu wypadek w tym momencie się zdarzy
  • o sposobach stronienia od wypadków na niebezpiecznych stanowiskach pracy
  • o przeciwdziałaniu wypadkom
  • przekazywana jest także instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Innowacyjne metody szkolenia w mieście Katowice

Bardzo świetną metodą są szkolenia on-line. Ich główne walory, to lepsza cena, a również dostępność dla jak najbardziej większej liczby słuchaczy. Weźmy dla przykładu chociażby Chorzów oraz Katowice. Teoretycznie miasta są położone blisko siebie. Jednak jeśli firma miałaby swoje oddziały w tych dwóch miastach, nie dałoby się przeszkolić jej pracowników za jednym razem. Przy cudownym szkoleniu w internecie pracodawca ustala termin szkolenia, zbiera swoich pracowników przykładowo w salach konferencyjnych o jednej, umówionej z wykładowcą godzinie. Są włączone sprzęty komputerowe z dostępem do sieci i wykładowca zaczyna wykład. W danym przypadku można przeszkolić parę osób równocześnie i to w dwóch różnorodnych oddziałach.

Cudowne!

Wykładowca rozpoczyna jeden wykład nie wychodząc z własnego gabinetu, a nie kilka wykładów w wielu miejscach. Dzięki czemu firma świadcząca oferty szkoleniowe jest w stanie zaoferować znacznie niższą stawkę i lepsze terminy szkoleń. To samo dotyczy osób nowo zatrudnionych. Osoba szkoląca nie musi dojeżdżać za każdym razem, gdy pracodawca zatrudni nowego pracownika. Nowy pracownik siada przed komputerem, słucha wykładu, ma sposobność zadawać pytania, gdy jest coś dla niego niezbyt dobre. Jest to doskonałe narzędzie, jakie pomoże pracodawcom zminimalizować koszty szkoleń BHP. Natychmiast musicie sobie na tego typu opcję współpracy zgodzić się.

Info: szkolenia bhp on-line – na stronie http://best-bhp.pl/

13 myśli do „Bezpieczeństwo i higiena w zakładzie pracy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *